preloader

Dijital PR Nedir?

Dijital PR Nedir?

Dijital PR, sosyal mecralar ve web sayfaları üzerinden işletmelerin müşterilerle etkileşim kurması sürecidir. Kısaca müşteri ve halkla ilişkiler sürecinin sanala ve dijitale indirgenmiş hali olarak da konumlandırılabilir. Günümüzde işletmelerin önemli bir bölümü daha fazla potansiyel müşteri kazanma, potansiyel müşterileri müşteri haline çevirme, rakiplerinin önüne geçme ve ürün-hizmet satışlarını arttırma gibi amaçlarla dijital PR yöntemlerini kullanıyorlar.

Firmalar potansiyel müşterilerine dokunabilme adına dijital medya uygulamalarını, blogları, podcastleri, mailleri ve sanal alemde ki her fırsatı an be an kullanmalıdır. Bir Ankara Reklam Ajansı ile çalışarak işletmenizin dijital alemde ki faaliyetlerini arttırmak adına çevrimiçi pazarlama stratejisi oluşturmanız gerekiyor.

Sosyal medya ve dijital ortamda rakiplerinizin önüne geçerek potansiyel müşterilerinize ulaşabileceğiniz etkili alanlar ve fırsatlar yaratabilirsiniz. Dijital PR geleneksel müşteri ilişkiler, içerik pazarlama, arama motoru optimizasyonu(SEO) ve sosyal medyanın bir bütünleşmesi olarak nitelendirilebilir.

Gri Kent markanızın dijital ortamda marka değerini arttırmak ve pazarlama stratejilerinizin hedef kitlenize en doğru, en net bir şekilde aktarabilmek için tüm trendleri yakından takip ediyor. Takımımız rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlayacak, marka değerinizi yükseltecek ve daha çok potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlayacak kişiselleştirilmiş dijital PR stratejileri geliştiriyor.

 

Dijital PR Niçin Gereklidir?

Dijital PR bir başka deyişle dijital dünyada bulunan fırsat ve imkânları kullanarak direkt ya da dolaylı olarak hedeflenen pazar kitlesine ulaşma ve doğru stratejilerle marka değerini yükseltme, yeni müşteriler kazanamaya olanak tanıyan sosyal medya çalışmalarının tamamı olarak tanınabilir. PR kavramı sanal dünyada ise iletişime dayalı kurulu bir kavram olarak tanınabilir.

Dijital PR ve SEO farklı disiplin ve uzmanlık alanlarından doğar ve beslenir. Bundan dolayı PR olayını bir kalıba sokmak çok yanlış olur. Markanızın dijital varlıklarını yönetme, dijital mecralarda kampanyaları ve süreçleri yürütme, işletmenize özel tüm içerikleri oluşturma ve yönetme, iş birliği yapma, online ve offline etkinliklerde bültenler oluşturma ve dijital platformları optimize etme, işletmenizin online marka yönetimi gibi bir çok konuyu belirli bir stratejiler ve disiplinli yapılar yardımıyla bir entegre sistem ile yönetmesi dijital PR yardımıyla oluyor.

Gri Kent yapısı olarak bizler SEO uzmanları, sosyal medya uzmanları, içerik yazarları, editörler, risk uzmanları gibi ekip üyeleriyle geniş bir kadroyla çalışıyor. Takım olarak ilk ilkemiz markanızın dijital ortamda bilinirliğini arttırmak, satış düzeylerinizi en üst seviyeye yönlendirmek ve size bağlı dost müşteriler kazanmanızı sağlamak oluyor.

 

Dijital PR Avantajları Nelerdir?

Dijital PR en temelde potansiyel müşterilerinizle sıkı ilişki kurmanızı ve geleneksel PR çalışmalarını dijital ortamda yürütmenize olanak sağlar. Başarılı dijital PR ve seo çalışması ile arama motorları ve sosyal medya ortamlarında hedef kitlenizin karşısına net ihtiyaç çözümleri ile çıkabilir ve markanızın değerini güçlendirebilirsiniz.

Dijital PR ile en temelde marka bilinirliliğini ve marka değerini güçlendirmeyi başarabilirsiniz. İşletmeniz üzerinde var olan olumsuz algıları ve düşünceleri pozitif hale getirebilir; daha önceki hatalarınızın, olumsuz durumların markanızı yıpratmasına engel olabilir.

 

Dijital PR Avantajları Nelerdir?

Markanız ve hedef kitle arasında bir etkileşim yaratarak müşteri deneyimini kusursuz hale getirebilirsiniz.

Ürün ve hizmetleriniz hakkındaki feedbackleri kolayca edinebilir ve müşterilerinizin hem memnuniyetlerini bununla birlikte müşterilerinizin şikayetlerini ve isteklerini dile getirebilmesini sağlayabilirsiniz.

Markanızın değeri bilinir ve olumsuz algıları başarılı stratejilerle ortamdan kaldırabilirsiniz.

Rakiplerinizin pazarlama stratejilerini gözlemleyebilir ve bu sayede rakiplerinizin önüne geçecek daha farklı yenilikçi stratejiler oluşturabilirsiniz.

Dijital dünyada markanız ile alakalı yorumları kontrol edebilir ve yönlendirebilirsiniz. Bununla beraber müşteri isteklerine anında dönüşler yapabilirsiniz.

Online bir kriz anında ustalaşmış reklam ajansı firmaları ile dijital PR stratejileri geliştirerek online kriz yönetimlerini rahatça yapabilirsiniz.

İşletmenizin için online olarak hedef kitlenin ilgisini çeken, ürün ve hizmetlerinizi aşılamış olacak ve satışlarınızı artırabilecek yenilikçi içerikler üretebilirsiniz.

Arama motorlarına yönelik çalışma, içerikler ile ürün pazarlaması yapabilir ve üst seviye arama motoru optimizasyon (SEO) çalışmalarınızı hedef kitlenize ulaşmak üzere optimize edebilirsiniz.

Dijital PR Markanıza Ne Kazandırır?

Dijital PR her ölçekte marka için artık zorunluluk haline gelmeye ufak ufak başladı. Bu nedenle Gri Kent Takımı ile dijital PR danışmanlığı ortaklığı ile çalışabilirsiniz.

seo ankara

seo ankara

Dijital PR ile markanızın kazanacakları şöyledir;

Verimlilik: Takımımız ustalaşmış PR stratejileri planlama, uygulama, yürütme ve raporlama süreçlerini bir arada sunması neticesinde etkili ve verimli bir dijital reklamcılık hizmeti sağlamaktadır. Markanız zamandan tasarruf eder, süreklilik, kalıcılık temellerine dayalı sağlam bir iletişim yapısı kurabilir.

İçerik Pazarlaması: Web sitesi tasarımı, seo çalışması, içerik üretimi ve ürün pazarlaması konularında yapılan ve yapılabilecek çalışmalar ile ürünlerinizin satış düzeyleri artırılabilir ve hizmetleriniz için yeni potansiyel müşteri kitlelerine rahatlıkla erişebilirsiniz.

Dijital Görünürlük: Dijital PR stratejileri ile hedef kitlenize dijital mecralarda çok fazla noktada dokunabilirsiniz. Böylece yeni müşterilere ve iş ortaklarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Web sitenize daha fazla insan erişebilir ve sosyal medya hesaplarınızda etkileşim düzeyi artar.

Yeni müşteri: Dijital PR çalışmaları yeni müşterilere dokunma konusunda en verimli ve ergonomik iletişim aracıdır. Seo, ürün ve hizmet arayışı yapan yeni potansiyel müşterilerinizin markanızı görmesi, karar verme sürecinde güven duygusu ile hareket etmesine katlı sağlayabilir.

Marka Bilinirliği: Dijital PR çalışmaları ile marka bilinirliği ve markanıza adınıza yönelik farkındalık yaratabilirsiniz. Dijital kanallar ile hedef kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz. Müşterilerinizde marka bağlılığı ve potansiyel müşterilerinizde de marka bilinirliği oluşturmanız çok rahat olur.

Raporlama: Çalışmalarda en önemli durum sonuçların ölçülebilmesidir. Her işletme yaptığı yatırımların getirisini ölçebilmek ve analiz edebilmek ister. Online ortamda gerçekleştirmiş tüm çalışmalarda hangi müşteri kitlesine ve kullanıcılara ulaşmış olduğunuzu ve hedeflerinize erişme durumunuzu detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Raporları doğru şekilde analiz ederek gelecek PR çalışmalarınızı daha etkili hale getirebilirsiniz. Dijital PR konusunda detaylı informasyon almak için Gri Team ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Dijital PR ile Geleneksel PR Arasındaki Farklar?

Dijital PR ve geleneksel PR işletmelerin müşteri kitlenizle olan ilişkileri düzenlemesi ve iyileştirmesine olanak tanır. Temel olarak amaçları markanın daha nitelikli bir izlem oluşturması ve rakiplerinin önüne geçmesidir.

Klasik PR çalışmalarının temeli afiş, tv reklamları, radyo yayınları, gazeteler ve fuar organizasyonları ile markanın adını duyurmaya çalışmasına dayanmaktadır. Teknolojik gelişmeler sonrası markalar için yeni fırsatlar çıktı. Düşük maliyetleri ve klasik PR sürecine binaen daha çok insan ile etkileşim sağlaması sonucu ile dijital PR günümüzde ön plandadır. Dijital PR çalışmaları bir başka deyişle klasik PR çalışmalarının dijitale taşınmış hali diyebiliriz.

 

Author avatar
root
https://grikent.com
reklam ajansı ankara Ankara Reklam Ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum online falcı sanal ofis ankara sanal ofis ankara süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi ankara muhasebeci